Pranešimai spaudai

Pasaulinė žvynelinės diena Lietuvoje 2017 m.


2017 m. spalio 26 d. Vilniuje surengta Pasaulinės žvynelinės dienos minėjimo spaudos konferencija. Šiais metais minint Pasaulinę žvynelinės dieną, tarptautinė žvynelinės asociacijų federacija (angl. International Federation of Psoriasis Associations (IFPA)), ragina garsiau ir plačiau kalbėti apie šią ligą ir atkreipia dėmesį į tai, kad sergantis žmogus ne tik paprasčiausiai turi problemų su oda, žvynelinė yra lėtinė imuninės sistemos liga, galinti sukelti net negalią.

Spaudos konferencijoje dalyvavo LDVD prezidentė prof. dr. Matilda Bylaitė-Bučinskienė, Vilniaus Universiteto ligoninės Santaros klinikų Dermatovenerologijos centro vadovė dr. Jūratė Grigaitienė, gydytojai dermatovenerologai, LR Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, savo patirtimi dalijosi žvyneline sergantys pacientai. 

 

 

 

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, žvyneline (psoriaze) serga apie 125 mln. žmonių, tai yra, apie 4 proc. viso pasaulio gyventojų. Lietuvoje šia liga serga apie 3 proc. gyventojų. Pirmą kartą Pasaulinė žvynelinės diena paminėta 2004 m. spalio 29 d. 

Žvynelinė - tai varginanti, iki šiol neišgydoma liga, trunkanti iki paskutinės dienos. Ji gali kurį laiką atsitraukti, bet gali vėliau smogti visa jėga. Ši liga gali sukelti net negalią. Žvynelinės diagnozė - didelis smūgis jauniems žmonėms, kuriems visas gyvenimas dar prieš akis. Sergantieji žvyneline ne veltui lyginami su pacientais, kuriems yra skrandžio vėžys, nes abi šios ligos matomos. Tokie ligoniai dažnai skundžiasi, kad niežti visą kūną, kad jie negali užmigti, jiems sutrinka dienos ir darbo režimas, užklumpa niūros mintys, slogi nuotaika. Jų svajonės kaip ir visų sveikų žmonių – ilsėtis paplūdimyje ir nesigėdyti savo odos, karštą vasaros dieną nevilkėti ilgomis rankovėmis marškinių, neslėpti išbertų rankų, nemaskuoti įdubusių nagų, nevalyti kas pusvalandį švarko apykaklės. Tačiau šią ligą įmanoma valdyti, skyrus biologinę terapiją ir kitus šiuolaikinius gydymo būdus. 

 

Lankstinukas apie žvynelinę

 

 

 

 

Lankstinukas apie biologinius vaistui žvynelinei gydyti

 

 

 

Daugiau informacijos:

lsveikata.lt

 

lrytas.lt

 

LNK žinios

 

 

 

 

Euromelanomos kampanija Lietuvoje 2017 m.


2017 metų Euromelanomos kampanijos tikslas – atkreipti žmonių dėmesį į savo brangiausią ir vienintelį rūbą – odą, kuri yra nepakeičiama. Todėl šiais metais birželio 9 d. nuo 12 val. iki 17 val. visus pageidaujančius pasitikrinti savo odą Lietuvos dermatovenerologai kviečia į Vilniaus Rotušės aikštę.

 

Euromelanoma pristato samoningumo kampaniją: „Turi tik vieną odą. Tavo oda - nepakeičiama“. Kampanijos tikslas – atkreipti žmonių dėmesį, kiek jie iš tiesų žino apie UVS žalą ir odos vėžį, ir ką realiai daro, kad apsaugotų savo odą saulėje.

 

Apklausus 13,500 europiečių, išaiškėjo, kad nepaisant to, jog 91 proc. žmonių žino apie neigiamą saulės poveikį sveikatai, tačiau atostogų metu saugosi tik 27 proc. Europiečių, o 13 proc. apskritai nenaudoja jokių apsauginių priemonių nuo saulės. Pasirodo 40 proc. nenaudoja apsauginių priemonių nuo saulės ne atostogų metu, 46 proc. žmonių saugosi tik karštomis ir saulėtomis dienomis. Taip pat tyrimas atskleidė, jog būnant saulėje 89 proc. europiečių visada arba dažnai savo vaikus (iki 12 metų amžiaus) ištepa apsauginiais kremais nuo saulės. Vis gi, tik 62 proc. europiečių patys naudoja apsauginius kremus. Taigi, beveik trečdalis Europos gyventojų apsisaugodami nuo saulės taiko skirtingus standartus sau ir savo vaikams.
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) tarptautinės mokslinių tyrimų onkologijos srityje agentūros duomenimis nemelanominiu odos vėžiu ir melanoma kasmet suserga daugiau nei 3,5 milijonai Europos gyventojų. Odos vėžys – dažniausias, o paplitimas sparčiausiai augantis tarp visų vėžių. 
Euromelanomos kampanija bus vykdoma 33 Europos šalyse. Projekto metu bus dalinami lankstinukai, kabinami plakatai, atnaujintas Euromelanomos internetinis tinklalapis, o visų norinčių apgamai nemokamai bus patikrinti specialistų.

 

Lankstinukas

 

 

 

 

 

 Euromelanomos kampanija Lietuvoje 2016 m.


 

2016 m. gegužės į 5 d. įvyko Euromelanomos 2016 m. kampanijai skirta spaudos konferencija. Konferencijoje dalyvavo ir LR Sveikatos apsaugos ministras J. Požela.

Po konferencijos, norinčių dalyvių apgamus apžiūrėjo profesionalūs VUL Santariškių Klinikų Dermatovenerologijos centro gydytojai.

Šių metų šūkis: Saulė šviečia ne tik paplūdimyje, ji lydi tave visur ir visada“ 

 

Odos vėžį galima pastebėti atidžiai ažiūrint savo odą. Deja žmonės Lietuvoje mažai kreipia dėmesio odai, retas kuris apžiūri savo apgamus, todėl dažnai nepastebi atsiradusių pakitimų.

 

2016 m. gegužės 13 d. Vilniaus Rotušės aikštėje įvyko Euromelanomos dienos kampanija, kurios metu visi norintys buvo nemokamai patikrinti dėl odos vėžio

Iš viso akcijoje dalyvavo 712 žmonių. 

 

Akcijos metu įtarta:
6 melanomos atvejai
20 bazaliomos atvejų
6 plokščialąstelinės karcinomos atvejų
70 aktininės keratozės atvejų
14 atipinių apgamų

 
 

 

Pasaulinė žvynelinės diena Lietuvoje 2015 m.


 

2015 m. spalio 23 d. surengta švietėjiška kampanija „Žvynelinė – neužkrečiama liga!“. Renginio metu žmonės buvo kviečiami artimiau susipažinti su žvyneline, užduoti specialistams rūpimus klausimus, sergantiesiems buvo teikiamos profesionalios konsultacijos apie ligą ir jos gydymą, dalinamos odos priežiūros priemonės. Renginio palapinėje apsilankę praeiviai galėjo pamatyti vaizdo siužetus žvynelinės tema bei Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos mokinių kurtus paveikslus ir fotografijas tema „Žvynelinė vaikų akimis“, kurių herojais tapo Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikų dermatovenerologijos skyriaus pacientai.

 

 

 

 

Specialistai ragina tikrintis dėl odos vėžio


 

Šiais metais gegužės 13 d. Lietuvoje jau šeštą kartą rengiama Euromelanomos dienos akcija, kurios šūkis: „Atpažink ir sustabdyk odos vėžį”. Odos vėžys – liga, kurią galima pastebėti, aktyviai apžiūrint savo odą. Sveikatos apsaugos ministerija ragina visus, turinčius apgamų ar kitų neaiškių odos darinių, pasitikrinti pas gydytojus specialistus, kurie, esant būtinybei, atliks diagnostinius tyrimus ir nukreips tolesniam gydymui. Akcijos metu daugiau nei 40 šalies viešųjų ir privačių gydymo įstaigų laukia jūsų, jūsų šeimos narių, draugų, pažįstamų! Nespėjusieji pasitikrinti akcijos metu, gali bet kada kreiptis į gydytojus dermatovenerologus (siuntimo nereikia).

 

  

Europos gydytojų dermatologų iniciatyva kasmet organizuojamomis akcijomis Euromelanomos diena siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į savo odos sveikatą, skleisti žinias apie odos vėžį ir melanomą, mokyti saugaus elgesio saulėje, įspėti apie soliariumų keliamus pavojus. Šiandien apie tai Sveikatos apsaugos ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Adriukaitis, Euromelanomos komiteto Lietuvoje koordinatorė, Lietuvos dermatovenerologų draugijos prezidentė, VUL Santariškių klinikų Dermatovenerologijos centro direktorė Matilda Bylaitė, gydytojas onkodermatologas Viktoras Sidorovas, Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento atstovė Regina Burbienė.  
 
„Jūsų odos apžiūra, ankstyva diagnostika gali išgelbėti gyvybę, – dėkodamas Euromelanomos dienos akcijos organizatoriams už puikią iniciatyvą teigė sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis. – Deja, realybė rodo, kad „kol perkūnas netrenks, žmogus nepersižegnos“. Mes pamirštame paprastą būdą išsaugoti sveikatą – kuo anksčiau kreiptis į gydytojus“. Pasak ministro, tik bendradarbiaujant galima pasiekti rezultatų. Reikia ir suaktyvinti prevencines kampanijas regionuose (šviesti visuomenę, šeimos gydytojus, grožio, soliariumo paslaugas teikiančius specialistus), ir kurti šalyje ligų profilaktikos sistemą, kurios svarbiausiais veikėjais galėtų tapti visuomenės sveikatos biurai.  
 
Euromelanomos dienos akcijų iniciatorė Lietuvoje doc. Matilda Bylaitė pabrėžė, kad užleistų melanomos formų daugėja, tačiau, laiku diagnozavus šią pavojingą ligą, net iki 97 proc. pacientų išgydomi. „Žmonės, žiūrėdami į savo odą, dažniausiai nekreipia dėmesio į atsiradusius pakitimus. Tačiau kiekvienas metais tokios akcijos metu mes aptinkame melonomos atvejų, teigia M Bylaitė. – Todėl raginame, jeigu aptikote ant savo odos ką nors įtartino, imkitės veiksmų, kreipkitės į gydytoją dermatologą!”.  
 
Spaudos konferencijos metu buvo akcentuota saugaus elgesio saulėje svarba. Atkreiptas dėmesys į soliariumo paslaugų keliamus pavojus sveikatai. Kai kuriose šalyse šios paslaugos yra uždraustos. Lietuvoje naudotis soliariumu yra draudžiama asmenims iki 18 metų, nes tai ypač kenkia jaunojo organizmo sveikatai.   
 
Žmonių, pageidaujančių profilaktiškai pasitikrinti Euromelanomos dienos akcijos metu, išankstinė registracija vyks telefonu koordinaciniame centre 2013 m. gegužės 6–7  d. nuo 9 val. iki 16 val. tel.: 8 800 7 09 01; 8 800 7 09 02.
 
 
Daugiau informacijos:
VUL Santariškių klinikų Dermatovenerologijos centras Tel. (8 5) 272 0385, euromelanoma.lt@gmail.com

Euromelanomos diena


2012 m. gegužės 7 d. Lietuvoje jau penktą kartą įvyko Euromelanomos dienos akcija, kurios šūkis buvo  „Žiūrite, bet nematote”. Kadangi odos vėžys gali būti matomas, jį galima pastebėti aktyviai apžiūrint savo odą. Deja, žmonės Lietuvoje žiūrėdami į savo odą, dažniausiai nekreipia dėmesio į atsiradusius pakitimus. Mūsų raginimas - jeigu aptikote ką nors įtartino, imkitės veiksmų, kreipkitės į gydytoją dermatologą!

 


Video reportažai

 

PULSAS 2012 03 17

Melanoma - rečiau diagnozuojama, bet agresyviausia odos vėžio forma. Pasakojimas apie šią ligą ir pastangas ją įveikti.

Melanoma (youtube)

 

PULSAS 2012 05 05

Melanoma - ar žinote, kad mūsų oda turi atmintį?

Melanoma (youtube)

 

 

 

PULSAS 2011 11 19

Žvynelinė - mitai ir užsikrėtimo baimė, negailestingas sveikųjų požiūris į vizualiai pastebimą žmogaus ligą. 

Žvynelinė (youtube)

 

PULSAS 2012 04 21

Žvynelinė - kodėl sergantieji žvyneline verčiau rinktųsi onkologinę ligą? 

Žvynelinė (youtube)

 

 

 
Apie draugiją
Lietuvos dermatovenerologų draugija - Lietuvos draugija, vienijanti dermatologus venerologus. Draugijos veiklos tikslai: koordinuoti draugijos narių veiklą, atstovauti draugijos narių interesams ar tenkinti kitus viešuosius interesus; vystyti ir skatinti mokslinę ir praktinę dermatovenerologiją Lietuvoje.
plačiau
Draugijos nariams
Siekdama įgyvendinti veiklos tikslus draugija: telkia draugijos narius įvairių projektų, programų įgyvendinimui, organizuoja mokymus, seminarus, mokslines – praktines konferencijas, parodas ir kitus renginius; ruošia ir leidžia vienkartinius ar periodinius leidinius, metodines rekomendacijas, visuomenės informavimo priemones;
plačiau
Facebook

plačiau